Bağımsızlık İçin Ortaya Konulan Büyük Bir Kahramanlık Destanıdır

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin108’inci yıldönümü nedeniyle bir mesajı yayınladı.

Bağımsızlık İçin Ortaya Konulan Büyük Bir Kahramanlık Destanıdır
17 Mart 2023 - 20:13
Başkan Demir Mesajında; 18 Mart Çanakkale Zaferi, tarihte eşi vebenzeri görülmemiş büyük bir cesaret, inanç örneği sergilenerek Türk Milleti’nin birlik ve beraberlik içinde en ağır şartlarda bağımsızlığı için ortaya koyduğu büyük bir kahramanlık destanıdır.
Çanakkale Zaferi, bir milletin bütün dünyaya karşı onurunu, şerefini, namusunu ve bağımsızlığını kanının son damlasına kadar nasıl koruduğunu gösteren emsalsiz bir şahlanıştır. Bu şahlanışta milletimiz; azmini, kararlılığını, iradesini, merhametini ve şefkatini de tüm insanlığa örnek olacak şekilde ortaya koymuştur. Bu zaferle ortaya konulan sarsılmaz ve bölünmez vatan sevgisini herkesin çok iyi anlaması, benimsemesi ve gelecek nesillere de aktarması gerekmektedir.
O gün Anafartalar’da Conkbayırı’nda tüm imkânsızlıklara rağmen cepheden cepheye koşup tarihimizi yazan şehitlerimize ve gazilerimize minnet borcumuzu ancak bu şekilde ödeyebiliriz. Günümüzde ve gelecekte de vatanımızı aynı ruh ve anlayışla korumak, her Türk vatandaşının temel sorumluluğudur.
Bu vesile ile Çanakkale destanının 108. yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere sayısız kahramanlık destanına imza atmış tüm şehitlerimizi, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum