30 Nİsan Sanayi İşletmeleri İçin Son Gün!

Samsun Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Selahattin Altunsoy, sanayi sicil belgesi sahibi işletmelerin 2023 yılına ait yıllık işletme cetvellerini 30 Nisan 2024 tarihine kadar vermeleri gerektiğini hatırlattı.

30 Nİsan Sanayi İşletmeleri İçin Son Gün!
26 Nisan 2024 - 15:24
İl Müdürü Selahattin Altunsoy, “Sanayi Sicil Belgesi alan işletmeler aynı Kanunun 5’inci Maddesine göre her yıl vermek zorunda oldukları bir yıllık faaliyetlerini gösteren yıllık işletme cetvellerini takvim yılı sonundan itibaren en geç dört ay içinde (30 Nisan tarihine kadar) bağlı bulundukları İl Sanayi ve Teknoloji Müdürlüklerine bildirmek zorundadırlar.
Bu çerçevede sanayi siciline kayıt olan işletmelerin 2023 yılına ait Yıllık İşletme Cetvellerini Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca yayımlanan SGM 2014/11 no’lu Tebliğin 11’nci maddesi uyarınca e-Devlet kapısı veya Bakanlık web sayfası Sanayi Sicil Bilgi Sistemi üzerinden (http://sanayisicil.sanayi.gov.tr) elektronik ortamda vermeleri gerekmektedir. Yoğunluk yaşanmaması için girişler son güne bırakılmamalıdır. Sistem 7 gün 24 saat açık olduğundan mesai saatleri dışında ve hafta sonları da girişler yapılabilir.
Söz konusu zorunluluğu yerine getirmeyen işletmelere aynı kanunun ilgili maddeleri uyarınca 2024 yılı için belirlenen 8.322 TL İdari Para Cezası uygulanacağından, ilgililerin cezai müeyyideye maruz kalmamaları açısından 30 Nisan 2024 tarihine kadar 2023 yılı Yıllık İşletme Cetvellerini sistem üzerinden vermeleri önem arz etmektedir.
Sanayi işletmeleri tereddüt edilen hususlarda bizzat İl Müdürlüğümüz Sanayi Sicil birimine müracaat edebileceği gibi 444 61 00 no’lu telefondan bilgi ve yardım alabileceklerdir” dedi.


 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum