Metin ATLI

Metin ATLI


Zirve Yürüyüşü!...

07 Aralık 2021 - 11:16

Sezona iddialı başlayan ancak bunu saha sonuçlarına yansıtamayan Samsunspor 15.  haftada deplasmanda Altınordu ile karşılaştı.
Eskiden puana ihtiyacımız olduğu zaman İzmir takımları ile maçımız varsa 3 puan yazdığımız zamanların ardından sürekli puan kayıpları yaşadığımız bir dönemden geçiyorduk. Son olarak da 9. haftada Menemen’e mağlup olmuş ve ardından teknik ekip ile yollar ayrılmıştı.
Yeni teknik patron Fuat Çapa adeta Samsunspor’a can suyu oldu. Takım üzerinde yaptığı dokunuşlar ile puanlar gelmeye başladı ve takım üst sıralara yükselmeye başladı.
Samsunspor hafta içi sadece gençlerden oluşan kadrosu ile kupada tur atlarken hafta sonu da deplasmanda Altınordu’yu 2-0 mağlup etti.
İyi oynanan ilk yarının ardından soyunma odasına 1-0 üstünlükle gidildi.
Kötü başlanan ve öyle devam eden ikinci yarıda Altınordu takımı yakaladığı pozisyonları gole çeviremeyince uzatma dakikalarında gelen golle maç 2-0 kazanıldı.
Sezon başı hovardaca kaybedilen puanlar nedeniyle şiddetle puana ihtiyacı olan Samsunspor için bu galibiyet önemliydi.
Nurullah yaptığı kurtarış ile maçın kazanılmasında pay sahibi oldu. Yunus Emre Çift bu karşılaşmada oyuna daha çok girdi ve sadece savunmaya değil attığı uzun toplar ile hücuma da katkısı oldu. Cihan Kahraman da oynadıkça iyi işler yapıyor.
İlk onbirde başlayan Soner Gönül, Hasan Kılıç, Melih Okutan ve Yasin Öztekin  beklentilerin altında kaldı.
Rahatsızlığı nedeniyle maça ilk onbirde başlayamayan Fofana’nın he kadar önemli oyuncu olduğunu süre aldığı 8-9 dakikada yine gösterdi.
Samsunspor maç fazlası ile de olsa ilk altının içine girerken ikinci sırada ki takım ile arasındaki puan farkını 5’e indirdi.
İlk yarıda kalan 4 maçın üçünü sahasında oynayacak olan Samsunspor toplayabildiği kadar puan toplayıp yapacağı transferlerle zirveyi zorlayacağına inanıyorum.
Kalın sağlıcakla…

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum