Metin ATLI

Metin ATLI


Hesaplar Tutmadı

16 Ekim 2022 - 08:57

Bu sezon üst üste hiç galibiyet alamayan Samsunspor geçen hafta aldığı Gençlerbirliği galibiyetinin ardından seri başlatma düşüncesi ile İzmir’e gitti.
Rakip Altınordu’da bu sezon sahasında hiç galip gelememişti.
Bu şartlar altında başlayan karşılaşmaya Samsunspor’da geçen haftaya göre Novikovas’ın yerine Celil ilk onbirde yer aldı.
Ağrıları olan Novikovas hafta içinde bazı antrenmanlara katılamamıştı.
Samsunspor maça hâkim başladı ancak 9.dakikada Douglas Tanque’nin istem dışı yaptığı hareketle kırmızı kart görmesi ile kırmızı beyazlı ekibin tüm planları alt üst oldu.
Bu dakikadan sonra topa rakip hâkim oldu ve Samsunspor daha kontrollü oynamak zorunda kaldı.
İlk yarı golsüz biterken Samsunspor ikinci yarıya Celil ve Boldrin’in yerine Fofana ve Laura değişikliği ile başladı.
İlk bakışta bu değişiklikler yerinde kabul edilse de duran top sonrası mağlup duruma düşülmesi ve penaltı golü ile farkın ikiye çıkması ile yine hesaplar tutmadı.
Takım 2-0 mağlup olmasına rağmen reaksiyon vermesi üzerine Ahmet Sağat ve Muhammet Ali Özbaskıcı’nın oyuna alınması ile Samsunspor’un rakip kalede baskısı arttı ve 90+2’de golü bulundu.
Ahmet Sağat takipçiliği ile yine golcülüğünü konuştururken Laura’nın bu tür pozisyonlarda topları seyretmesi ile Samsunspor İzmir’den puansız dönüyor.
Gerek kırmızı kartta gerekse penaltı pozisyonunda futbol şansı Samsunspor’un yanında değildi. Ancak ilk golde arka direkte bir oyuncuyu o kadar boş bırakmak belirgin bir savunma hatası olarak ön plana çıkıyor. Ayrıca Soner’inde kalecinin önünde duracağına ya oyuncuya doğru hamle yapması ya da direk dibinde olması gerekirdi.
Bazı rakiplerin puan kaybettiği haftada alınan bu mağlubiyetle Samsunspor’da hesapların tutmadığı bir gerçek olsa da futbolda dün yoktur. Alınan mağlubiyet ya da galibiyet en kısa sürede unutularak gelecek maça hazırlanmak gerekir.
Önümüzde kupa maçı ve Boluspor maçı var. Temennimiz Ahmet Sağat’ın bu maçlarda kendini göstererek formayı kapmasıdır.
Kalın sağlıcakla…

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum