Hakkı EMİROĞLU

Hakkı EMİROĞLU


MHP Tek Başına İktidar Olmalıymış!

13 Mayıs 2020 - 13:30

MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli  geçen hafta MHP tek başına iktidar olmalıdır diyor. Galiba o trenin 1999 kaçtığını bilmiyor veya yanındakiler ona doğruyu söylemiyor.
1999 Genel ve yerel seçimlerinden merkez sağın en büyük partisi olarak çıkan MHP’ye Genel Başkanı Devlet Bahçeli yanına ANAP ve DYP’yi alıp iktidar olmak, Başbakan olmak varken o tarihlerde fazilet Partisi milletvekilleri Bülent Arınç ve arkadaşları kendisine kayıtsız şartsız destekleyeceklerini belirtmişti.
Biz MHP’nin kanlı ellerini sıkmayız diyen DSP kurucu Genel Başkanı Rahşan Ecevit’in hakaretlerinle göz yumun kulak tıkayarak başbakanlığı elinin tersiyle itip 77 yaşındaki Bülent Ecevit’in  başbakanlığına evet diyerek DSP ile 57 hükümeti kurmuştu.
Çok geçmeden Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in görev süresi sona erdiğinden Bülent Ecevit’in de iki yıllık yüksekokul mezunu olarak cumhurbaşkanı olamayacağından Cumhurbaşkanlığı sırası gelen Dr. bahçeli bu görevi de elinin tersiyle itmişti.
TBMM, içinden Cumhurbaşkanı yapacak hiç kimseyi bulamayınca Anayasa Mahkemesi Başkanı Ahmet Necdet Sezer’in TBMM dışından Cumhurbaşkanı seçilmesini sağlanmıştı.
Çok geçmeden MGK toplantısında Başbakan Ecevit’in kafasına anayasa kitapçığının fırlatan Cumhurbaşkanı Sezer, ülke ekonomisini bir gecede ters çevirmişti.
Bu milletin batmasına sebep olmuştur!...
Ülkenin ekonomisi ters gidince yurtdışından ithal edilen Kemal Derviş ekonomiyi kurtarayım derken DSP’yi batırdı!
Önce ikiye böldü, sonra %25’ten  %1’e düşürünce o enkazın artında kalan MHP -TBMM dışında kalırken, bizim Derviş de CHP’den bir koltuk kaptı!...
Ancak Kendi koltuğundan korkan CHP Genel Başkanı Deniz Baykal onu hemen yurtdışına ihraç etti…
2007 Genel seçimleri ile yeniden TBMM’ye giren MHP ilk iş olarak Abdullah Gül’ün Cumhurbaşkanı seçilmesini sağladı.
2015 Genel seçimlerinde çoğunluğu kaybeden AKP’ye Kayıtsız şartsız destek vererek tek başına iktidar olmasını da sağladı.
Daha ne yapsın Devlet Bahçeli…
Hiç değilse 23 Nisan’da unutmayın onu?...
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum