Hakkı EMİROĞLU

Hakkı EMİROĞLU


Koray Aydın!...

13 Nisan 2024 - 12:08

Çok genç yaşta siyasete atılan MHP Trabzon Gençlik Kolları’nın ardından Başbuğ Alparslan Türkeş’in Genel Sekreter yardımcısı olarak yanına aldığı, 1991 ittifakında Koray Aydın Trabzon milletvekili seçildi.
1994 Genel Seçimlerinde MHP barajın altında kalınca Başbuğ Türkeş, Genel Sekreter Devlet Bahçeli’yi üniversiteye göndererek MHP Genel sekreterliğine Koray Aydın’ı atadı.
Koray Aydın Başbuğ’un vefatının ardından ilk Genel Kurulda Devlet Bahçeli’den yana tavır almış genel başkan olmasını sağlamıştı.
1999 Genel Seçimlerinde MHP merkez sağın birinci partisi olurken Dr. Devlet Bahçeli Başbakanlığı elinin tersiyle iterek Ecevit’in Başbakanlığında kurulan Hükümet’te Başbakan yardımcısı olmuş Koray Aydın ise Bayındırlık ve İskân Bakanı olmuştu.
Çok geçmeden Düzce, Marmara ve Gölcük depremlerin ardından cansiparane bir çalışma gösterip, çok kısa zamanda depremzedeleri ev sahibi yaparak Japonların dahi adam dediği Koray Aydın’ın yıldızını parladığını gören RP milletvekili Veysel Candan TBMM’ye gensoru vererek Meclisi harekete geçirmişti.
Savcının hazırladığı vurgun operasyonuyla en yakın çalışma arkadaşları gözaltına alınmış kendisi gelin beni yargılayın diyerek bakanlıktan ve milletvekilliğinden istifa etti.
Savcılık hakkında hiçbir dava açmazken Ak Parti iktidarıyla yüce Divan’a sevk edilmişti. Karayolları Genel Müdürlüğü’nün taraf olduğu davada Yüce Divan’da 11-0 gibi bir sonuçla beraat eden Koray Aydın yeniden MHP Genel Başkanlığına aday oldu.
Dr. Bahçeli’nin etrafındaki koruma zırhını açamayınca istifa ederek İYİ Partiye siyasete devam etme kararı aldı.
Önce Teşkilat başkanlığına sonra Seçim işleri başkanlığına ardından TBMM grup başkanlığına getirilen Aydın, Genel Başkan Meral Akşener’in 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde aldığı şahsi kararla Partiyi dip yaptırmasını ardından bir grup milletvekili tarafından göreve davet edildi. İşte bu davet Beştepe ve Devlet Bahçeli‘yi harekete geçirdi.
Akşener’e hep birlikte otur aşağı diyorlar…
Korkunun ecele faydası yoktur ancak boşuna tepiniyorlar!...

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum