Hakkı EMİROĞLU

Hakkı EMİROĞLU


Ben Size Bıçakçı'yı Anlatayım Mı?...

17 Eylül 2022 - 11:02

1999 Genel seçimlerinde MHP’den 2. sıra Trabzon milletvekili seçilen görevi sırasında sürekli eleştirilen bu halde 3 Kasım 2002 Genel seçimlerinde liste başı seçilen MHP Barajı altında kalınca milletvekili seçilemeyen 28 Mart 2004 Yerel seçimlerinde Ak Partinin 5/5 kala liste vermesi ve Beşikdüzü’nde aday çıkartamaması üzerine MHP’nin Beşikdüzü belediyesine almasında büyük mücadele veren, bir müddet sonra Ak Partili kesilen 2014 Yerel seçimlerinde Ak Parti’den belediye başkanı seçilen ilk iş olarak Doğu Karadeniz’e muhteşem tesisi Pirinçlik Plaj ve Bungalov evlerini İl Bank yoluyla satıp aldığı krediyle teleferik yaptıran, o teleferiği satın almak için devletin parası ile Ak Partili bir ekiple ülke ülke gezen sonunda Teleferik yaptırıp, işletmeci bulamadığı için çürümeye terk edilmesini sağlayan Başkan Bıçakçıoğlu.
Beşikdağı üzerindeki arazileri satın alarak büyük paralar harcamış oraya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı dahi çıkartmıştı.
TOKİ yoluyla bir tesis kurmayı da başaramamış, şehrin göbeğine kaymakamlığın yanına parkın içine TOKİ konutları yaptırmaya başarmıştır.
Tabi yalnız bu değil;
Zamanın Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu tarafından zamanın İBB başkanı Kadir Topbaş‘tan hurdaya çıktığı için alınan Tuzla tersanelerinde tamir edilip Trabzon’a getirilip çok yaktığı için aylarca çalıştırılmayan bir ara Çarşıbaşı Belediyesine verilmek istenen o zamanki başkan Coşkun Yılmaz istemeyince Beşikdüzü belediyesine verilen ancak bir gün yüzdürülmeden çay ocağı olarak kullanılan CHP’li başkan Ramiz Uzun tarafından açık artırma ile satılan gemi İstanbul Boğazı’nda yeniden çalıştırıyormuş yalanını yandaş medya yoluyla o gemi çoktan kaçtı şeklinde haberlerle yaymaya çalışıyor.
İBB’nin yan kuruluşu olan İDO’nun 10 yıl önce yaş haddinden emekliye ayırdığı bir geminin tekrar kamuya alınması veya özel şahıslar tarafından çalıştırılması mümkün değildir.
Boğazlar yönetmenliğine dahi aykırıdır.
Bu ve buna benzeri yalanlar hiçbir kimseye faydası yoktur.
Hizmet adamı olan Ramiz Uzun’u yıpratmaya ve yıldırmaya yöneliktir Köy Hizmetleri Ordu il müdürlüğü görevinde iken 1500 kişiyi 10’larca ilçe ve onlara bağlı yüzlerce şantiyeyi yöneten Başkan Uzun işinin ehli tam bir devlet adamıdır.
Kamuoyunda tartışmak abesle iştigaldir.
İş bilenin kılıç kuşananındır...

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum