Ali Orhan Son Yolculuğuna Uğurlandı

Samsun ve Antalya'da uzun yıllar gazetecilik yapmış, Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti eski yöneticilerinden Ali Orhan Lazaloğlu, hayatını kaybetti.

Ali Orhan Son Yolculuğuna Uğurlandı
25 Aralık 2022 - 19:03
Samsun'da uzun yıllar gazetecilik yaptıktan sonra meslek hayatına Antalya'da devam eden usta gazeteci Ali Orhan Lazaloğlu, önceki gün geçirdiği ağır rahatsızlık sonucu tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Ali Orhan Lazaloğlu, son yolculuğuna memleketi Rize'de uğurlandı.
Baba Ocağı Çinçiva'da Toprağa Verildi
Bir dönem Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu'nda da yer alan, Cemiyet üyesi Ali Orhan Lazaloğlu, vefatıyla sevenlerini yasa boğdu. Samsun ve Antalya'da uzun yıllardır gazetecilik mesleğini başarıyla sürdüren Ali Orhan'ın naaşı, Antalya Muratpaşa Camii'nde kılınan öğle namazı sonrası uçak ile memleketi Rize'ye gönderildi. Ali Orhan Lazaloğlu, Çamlıhemşin İlçesi'ne bağlı Şenyuva(Çinçiva) köyünde toprağa verildi.
Samsun Sevdalısı, Sıradışı Bir Meslektaş
Ali Orhan'ın cenaze törenine Samsun, Antalya ve Rize'den meslektaşları, aile bireyleri ile çok sayıda seveni katıldı. Bir grup Samsunlu gazeteciyle birlikte Ali Orhan'ı son yolculuğuna uğurlayanlar arasında yer alan Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Ziya Çakır, "Derin bir üzüntü içerisindeyiz.
Yaşam tarzı da, gazetecilik yapma biçimi de sıradışı olan bir arkadaşımızı, meslektaşımızı kaybettim. Bir süredir mesleğini Antalya’da sürdürüyordu ama Samsun sevdalısı bir arkadaşımızdı. Allah rahmet eylesin, mekânı cennet olsun. Acımız büyük" dedi.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum