ABB Genel Sekreterliğine Turhan Akşen Getirildi

Anadolu Basın Birliği'nin yeni genel sekreteri Samsunlu gazeteci Turhan Akşen oldu.

ABB Genel Sekreterliğine Turhan Akşen Getirildi
29 Kasım 2021 - 12:20
1998 yılında Anadolu basınını güçlendirmek ve yaşatmak amacıyla kurulan Anadolu Basın Birliği'nin (ABB) Ağustos ayında yeni kurulan yönetiminden yer alan Genel Merkez Sekreteri Sebahattin ASLAN geçtiğimiz günlerde tedavi gördüğü hastanede vefat etti. Ardından ABB'den yapılan açıklamada Merhum Sebahattin Arslan'ın yerine genel sekreter olarak Samsunlu gazeteci ve Program yapımcısı Turhan Akşen olduğu duyuruldu.
Turhan Akşen Kimdir?
Samsun’un tanınmış gazetecilerinden Turhan Aşken 1954 yılında Samsun 'da doğdu.
İlk, Orta ve Ticaret Meslek Lisesi Muhasebe bölümünde Öğrenimini tamamladıktan sonra, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Mahalli İdareler bölümünden mezun oldu. Toprak Mahsulleri Ofisi Samsun Bölge Müdürlüğünde Muhasebeci olarak görev yapmış olup 2003 yılında bu kurumdan emekli oldu.
Türk Kamu Sen’e bağlı Türk Tarım Orman Sen Samsun Şubesi kurucu üyesi olup burada sırasıyla teşkilat başkanı, destek hizmetler ve basın başkanlığı görevlerinde bulundu. Emekli olduktan Sonra Samsun'da Karadeniz İşçi Memur Emekliler Derneği kurucu üyeliği ve yönetim kurulu üyeliği ve sekreterliği hizmetini yapmış bu derneği Türk Kamu Sen emekli sendikasına katılımını sağlayarak devretmiştir. Samsun'da Kanal S reklam ve danışmanlık hizmetlerinde çalışmıştır. Ayrıca yine Samsun’da yayın yapmakta olan Haber AKS televizyonunda reklam pazarlama ve programlar Müdürü olarak 2 yıl çalıştı. Samsun'da Samsun Çağdaş Haber Gazetesi ve internet sitesinde Sorumlu Yazı İşleri Müdürü olarak göreve getirilmesi nedeniyle Siyaseti bırakarak tekrar Basın hayatına katılmıştır. Samsun Çağdaş Haber’den ayrıldıktan sonra kendi kurduğu ve imtiyaz sahibi olduğu Samsun Cep Haber internet gazetesinde basın mensubu olarak hizmet vermektedir. Ayrıca Samsun’da İlkadım Belediyesi Yab-pa Akademi Spor kulübü basın ve halkla ilişkiler danışmanı, ve Bizim Samsun Haber Kanalında haftalık siyaset ve kültür yayınları yapmakta. Samsun'da Balkan Türkleri Derneği, Türkiye Emekliler Derneği(TÜED),Tema, Samsunspor derneği, Samsun mübadiller Derneği ve BRTK konfederasyon Karadeniz basın sorumlusu ve Samsun Anadolu Basın Birliği üyesidir.
Evli olan Turhan Akşen iki evlat ve 5 tane torun sahibidir.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum