57. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu Devam Ediyor...

Spor-Toto’nun Sponsorluğundaki Genel Ferdi Klasman Birinciliğine Yükselen Alexander Kaden Groves Turkuaz Mayo’nun Sahibi Oldu.

57. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu Devam Ediyor...
11 Nisan 2022 - 21:17 - Güncelleme: 12 Nisan 2022 - 01:42
57’nci Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun Selçuk-Alaçatı etabının hem birincisi olan hem de Genel Ferdi Klasman birinciliğine yükselen Alexander Kaden Groves basın toplantısında, “Caleb Ewan’dan sonra bir Avustralyalı olarak etap kazanmam elbette büyük bir mutluluk. Son düzlükte takım arkadaşlarım görevlerini iyi yaptı. Takım olarak iyi bir sprinter takımı olma yolundayız. Sprint etaplarında daha çok başarı edebilirim” dedi.
Vuelta ve Gıro D’Italıa İçin Çalışacağım 
Groves şöyle devam etti:
“Caleb Ewan ile kendimi karşılaştırdığımda iyi duygular içindeyim. Sanıyorum ondan daha iyi tırmanıyorum. İkimizin de farklı bir tarzı var. Vuelta ve Giro için çalışacağım. Daha çok tecrübe kazanacağım. Gelibolu etabı benim ve Caleb Ewan için çok değişik duygular içinde geçecek. Hedefim etabı kazanmak.”
Türkiye Turu Sprinterlerin Etabı
“Performansımız her geçen gün ilerliyor. Türkiye Turu sprinterlerin etabı olarak biliniyor. Sprint etapları ile bu turdan izlenimim vardı. Dünkü etapta üçüncü oldum. Zira pozisyon hatası yaptık. Hızlı yarış oldu. Dünden farkı takımım iyi yer tuttu ve etabı kazandık.”
Mayoların Dağılımı
Spor Toto’nun sponsorluğundaki Turkuaz mayonun el değiştirmesiyle Genel Gerdi Klasmanda birinciliğe yükselen Bike-Exchange takımının sporcusu Alexander Kaden Groves’un mayosunu Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu giydirdi. Groves aynı zamanda Mosso’nun sponsorluğundaki yeşil mayonun da sahibi olarak günü iki önemli mayo ila bitirme başarısını gösterdi.  Mayosunu da İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü adına Enver Yılmaz giydirdi.
Noah Granıgan da Çifte Mayolu
Diğer taraftan günün bir çifte mayolu sahibi de Wildlife Generetion takımının sporcusu Noah Granigan oldu. Amerikalı sporcu Türk Hava Yolları’nın sponsorluğundaki Kırmızı mayo ile Shimano’nun sponsorluğundaki Türkiye Güzellikleri adı altındaki Beyaz mayonun sahibi oldu. Mayosunu Türkiye Bisiklet Federasyonu Asbaşkanı Metin Cengiz giydirdi. Kırmızı mayosunu da T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakan Danışmanı Hayri Çavuşoğlu giydirdi.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum