Usta'dan Bakan Soylu'ya Futbol Sorusu!...

Samsun Milletvekili ve İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Erhan Usta, TBMM’de verdiği önergeyle, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya, TFF 1. Lig’in 33. haftasında oynanan bazı müsabakalarda yaşanan olayları sordu.

Usta'dan Bakan Soylu'ya Futbol Sorusu!...
03 Mayıs 2021 - 18:17 - Güncelleme: 03 Mayıs 2021 - 18:22
Samsunluları ve Samsunspor’a Gönül Verenleri Derinden Üzmüştür
Usta, “TFF 1. Lig’in 33. haftasında oynanan müsabakalarda yaşanan bir takım haksızlıklar Samsunluları ve Samsunspor’a gönül verenleri derinden üzmüştür. Ligde son haftaya yaklaşılırken puanları eşit olan ve ilk üç sırada yer alan Yılport Samsunspor, Adana Demirspor ve Giresunspor’un maçları 1 Mayıs tarihinde oynanmıştır” dedi.
Samsunspor Dezavantajlı Duruma Düşmüştür
Usta sözlerine devamla, “Adana Demirspor ve Giresunspor’un maçları öncesi stat dışında; maç esnasında da tribünlerde oluşan kalabalık, tam kapanma kurallarının dışına çıkıldığının en açık örneklerinden birisidir.
Yılport Samsunspor belirtilen koşulların tümüne harfiyen uyduğu için rakipleri karşısında dezavantajlı duruma düşmüştür” diye ekledi.
İşte Usta’nın önergesinde sorduğu sorular;
1-
1 Mayıs günü Adana’da oynanan Adana Demirspor - Balıkesirspor müsabakasında kaç kişiye kısıtlamayı deldiği için ceza yazılmıştır?
2- Giresun’da oynanan Giresunspor - Akhisar Bld. müsabakasında kaç kişiye kısıtlamayı deldiği için ceza yazılmıştır?
3- Her iki maçta da ev sahipliği yapan kulüplere, kısıtlamanın delinmesine göz yumdukları için nasıl bir cezai işlem uygulanmıştır?
4- Gerekli önlemleri almayan ve ceza yazılmadıysa da buna göz yuman idareciler hakkında soruşturma başlatılmış mıdır?
Tüm bu gelişmelerin ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun vereceği cevap merak konusu…

 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum