Tam Kapanmadan Muaf Olan İlleri de Açıklayın!...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Yüksel Yıldırım hakkında suç duyurusu haberleri gündeme bomba gibi düştü.

Tam Kapanmadan Muaf Olan İlleri de Açıklayın!...
02 Mayıs 2021 - 00:49 - Güncelleme: 02 Mayıs 2021 - 01:25
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım hakkında avukatları aracılığıyla suç duyurusunda bulundu.
Bakan Soylu’nun Yıldırım hakkında suç duyurusu haberlerini okuyan Samsunspor taraftarları Bakan Soylu’ya çifte standart uygulamasında dolayı tepki gösterdiler.
Taraftarların Tepkileri Çığ Gibi Büyüyor
Taraftarlar Bakana Soylu’ya soruyoruz? Samsunspor başkanı Yüksel Yıldırım hakkında suç duyurusunda bulunduğun gibi neden Adana valisi ve Emniyet müdürlüğü hakkında soruşturma açmıyorsunuz? Televizyonlar statları tıklım tıklım dolu gösteriyor. Bakanlığınızın yayınlamış olduğu tam kapanma genelgesi buralarda askıya mı alındı? Bakanlık olarak sizin yayınladığınız genelgeleri ne vali ne de emniyet müdürü hiçbirini uygulamadı. O ildeki insanlar bu uygulamadan muaflar mı? Madem adaletli davranacaksınız o kişiler hakkında da soruşturma açtırmanız gerekmez mi?
Sizi doğru ve dürüş kişiliğinizle tanıyoruz. Ancak bu uygulamanız çifte standart değil mi? Siz bu devletin bakanısınız. Herkese eşit şekilde adil davranmanız gerekir. Adana’daki vatandaşlar da bu ülkenin vatandaşları Samsun’daki vatandaşlar da. Sizin bu konularda adil ve adaletli olmanız gerekmez mi diye tepki gösterdiler.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, şahsına, ailesine ve emniyet teşkilatına yönelik hakaret ettiği ve iftirada bulunduğu gerekçesiyle Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım hakkında avukatları aracılığıyla suç duyurusunda bulundu.
Yüksel Yıldırım Ne Demişti?

"TFF'ye de yazdım açık ve net: Ben taraftarımı içeriye alamıyorum, neden Adana Demirspor her yere rahat rahat giriyor? Süleyman Soylu'nun oğlu dediler, İçişleri Bakanı'nın oğlu dediler. Açık açık bunlar konuşuluyor.
Emniyet müdürü önünde önünü ilikliyor dedi, başkanın. Bunlar söyleniyor.
Tamam dedim o zaman. Söyleyecek bir şey yok. Türk futbolu bitmiştir.
Yüksek Yıldırım'ın önünde kimse önünü iliklemiyor. Beni sallamıyor, takmıyor. Ben de istemiyorum zaten.
Ama öbür taraf böyle konuşuyor. 5 bin kişi Adana'da içeriye giriyor. Samsun'da sok bakalım 5 bin kişiyi içeriye. Biz içeriye soksak alacağımız cezanın haddi hesabı olmaz. Oraya da göstermelik cezalar veriliyor. Kaç maçtır böyle gidiyor. İstanbulspor deplasmanında bile sokağa çıkma yasağı olmasına rağmen taraftar alıyorlar. Hiçbirinde maske yok, sosyal mesafe yok. Ondan sonra da tam kapanma deniyor. Şimdi göreceğiz tam kapanmada neler olacak. Hep çifte standartlar, birileri torpilli. Onlar yapıyor biz yapamıyoruz. Biz yaparsak biz haydut, eşkıya oluyoruz. Kanunlara karşı çıkmış oluyoruz. Onlar torpilli oluyor. Onlar bir yolunu bulmuş, minareye kılıf giydirmiş."


 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum