Samsun'dan TÜBİTAK Destekleme Programlarında Büyük Başarı

TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programı ve TÜBİTAK 4008 Özel Gereksinimli Bireylere Yönelik Kapsayıcı Toplum Uygulamaları Destekleme Programı kapsamında Samsun İl Mili Eğitim Müdürlüğünden yapılan 9 başvurudan 7’si desteklenmeye hak kazandı.

Samsun'dan TÜBİTAK Destekleme Programlarında Büyük Başarı
16 Mayıs 2024 - 10:58
Bilim kültürünün ve iletişiminin toplumun daha geniş kesimlerine yaygınlaştırılmasını, katılımcılara bilimsel bilginin ulaştırılmasını ve bilim - teknoloji arasındaki etkileşimin etkinlikler yoluyla kavratılmasını amaçlayan 4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programı kapsamında ülke geneli 57 proje destek almaya hak kazanırken Samsun’dan yapılan 7 projeden 5’i destek aldı. Böylelikle Samsun, 4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programı kapsamında desteklenen projeler bakımından Türkiye’de 1.sırada yer aldı.
TÜBİTAK 4008 Özel Gereksinimli Bireylere Yönelik Kapsayıcı Toplum Uygulamaları Destekleme Programı ise toplumda özellikle özel gereksinimli bireyler ve bu bireylere hizmet veren kişiler arasında bilimsel uygulamaların ve bilim kültürünün yaygınlaşmasına katkı sağlamayı, özel gereksinimli bireylerin bilimsel etkinliklere ve topluma aktif katılımını etkileşimli uygulamalarla desteklemeyi ve yaygınlaştırmayı amaçlamaktadır. TÜBİTAK 4008 Özel Gereksinimli Bireylere Yönelik Kapsayıcı Toplum Uygulamaları Destekleme Programı kapsamında Samsun’dan yapılan 2 başvurunun ikisi de destek almaya hak kazanarak en çok başvuru yapan iller arasında yer aldı.
Bu gurur verici tablodan ilimiz adına büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Ağar, her geçen sene daha fazla projeyle katılım sağlayan, projelerde emek veren öğretmen ve yöneticilere teşekkür etti.
TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programı Kapsamında Destek Almaya Hak Kazanan Kurumlar

B Kategorisi
Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü
Samsun İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü
C Kategorisi
Samsun Kavak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü
Samsun Canik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü
Samsun Ladik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü
 
TÜBİTAK 4008 Özel Gereksinimli Bireylere Yönelik Kapsayıcı Toplum Uygulamaları Destekleme Programı Kapsamında Destek Almaya Hak Kazanan Kurumlar
Samsun Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü
Atakum Bilim ve Sanat Merkezi
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum