Samsun'da Hırsızlık Operasyonu

Samsun Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan hırsızlık operasyonda 18 şahıs yakalanarak gözaltına alındı.

Samsun'da Hırsızlık Operasyonu
16 Eylül 2022 - 13:32
Samsun valiliğinden yapılan açıklamada; Samsun Valiliği İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık ve Yankesicilik Büro Amirliğimizce ilimiz genelinde 2022 yılı içerisinde meydana gelen faili meçhul evden hırsızlık olaylarının aydınlatılabilmesi için çalışma yürütülmüştür.
Bu kapsamda, 18 olaya karıştığı tespit edilen şahısların yakalanması için bu sabah saat 06.00 itibarıyla Samsun il merkezi, Kırıkkale ve Kayseri’de 21 ekip ve 69 personelin katılım ile eş zamanlı operasyon yapılmıştır.
Yapılan operasyonda; 18 şahıs yakalanarak gözaltına alınmış, yakalanan şahıslardan birisinin hırsızlık suçlarından 41 yıl, birisinin de yine hırsızlık suçlarından 19 yıl kesinleşmiş hapis cezasının olduğu anlaşılmıştır.
Operasyonda ayrıca; hırsızlık malzemesi olduğu değerlendirilen ziynet eşyası ve bir miktar para ele geçirilmiştir.
Samsun merkezli yürütülen başarılı operasyonla ilgili bir değerlendirmede bulunan Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, halkımızın huzuru ve güvenliği ile kamu düzeninin sağlanması için suç ve suçlularla etkin mücadelenin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da azim ve kararlılıkla sürdürülmeye devam edileceğini belirterek, emeği geçen tüm personelimizi özverili gayretlerinden dolayı tebrik ederek, çalışmalarında kolaylıklar diledi.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum