Karaaslan'dan Berat Gecesi Mesajı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, “Berat Gecesi” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Karaaslan'dan Berat Gecesi Mesajı
24 Şubat 2024 - 05:58
Karaaslan mesajında şu ifadelere yer verdi; “Bugün idrak edeceğimiz mağfiret, merhamet ve hidayet vesilesi mübarek Berat Gecesi’ne bir kez daha kavuşmanın gönül huzuru içerisindeyiz. On bir ayın sultanı Ramazan-ı Şerif’in müjdecisi bu özel gün, ruhumuza sıkıntı veren her türlü halden berat etmemiz için bir imkândır. Ramazan Ayı’na bizi kalben ve zihnen hazırlayan Berat Gecesi’ni hakkıyla yaşamak tüm mümin kardeşlerimizle birlikte hepimizin ortak duasıdır.
Toplumsal hayatımızda ve kültürümüzde ayrı bir yeri olan, affımızı ve manevi olarak arınmamızı dilediğimiz bu mübarek geceler; insanları birbirlerine yaklaştıran, kardeşlik, dayanışma ve yardımlaşma duygularını zirveye çıkaran müstesna zaman dilimleridir.
Bu mübarek gece hürmetine Ramazan Ayı’na sıhhatle ulaşmamızı diliyorum. Yüce Rabb’imden;
 ülkemizi, milletimizi, İslam âlemini ve tüm insanlığı her türlü afetten ve musibetten korumasını, İslam coğrafyasını ve yeryüzünü rahmetiyle ve bereketiyle kuşatmasını niyaz ediyorum.
Gazze başta olmak üzere Filistin’de devam eden İsrail zulmünün bir an önce sona ermesini, dünyanın farklı yerlerindeki din kardeşlerimizin ve soydaşlarımızın yaşadığı acıların son bulmasını, tüm mazlumların karşı karşıya oldukları felaketlerden kurtuluşunu temenni ediyorum.
Aziz milletimiz başta olmak üzere âlem-i İslam’ın Berat Gecesi’ni tebrik ediyor, birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirmesini diliyorum. Vatanımız ve mukaddesatımız uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnetle anıyorum.”

 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum