Reklam

Hancıoğlu, Yakakent Belediye Başkanı Hakkında Açıklama Yaptı!...

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu'nun, Yakakent Belediye Başkanı ve Başkan Yardımcısı Hakkında Mülkiye Teftiş Kurulu'nca Yapılan İnceleme ve Akabinde Verilen Soruşturma İznine İlişkin Basın Açıklaması yaptı.

Hancıoğlu, Yakakent Belediye Başkanı Hakkında Açıklama Yaptı!...
18 Kasım 2021 - 13:11 - Güncelleme: 18 Kasım 2021 - 13:15
"Hizmet pasaportu temini yoluyla insan kaçakçılığı yapılması, her şeyden önce devletimizin adını lekeleyen organize bir suç eylemidir. Bu suç eyleminin failleri, bu suça yardım ve yataklık edenler, bu suçtan çıkar elde edenler, ihmali olan kamu görevlileri... Bunların hepsi bütün yönleriyle açığa çıkartılmalı ve yargı önünde bunun hesabı sorulmalıdır.
Bu organize suç eylemini daha da vahim kılan nokta ise şudur;
"Devlette akıl-mantık, kural-kaide yerle bir olmuş!"
Pandeminin pik yaptığı dönemde, vatandaşımızın sokağa çıkmasının dahi kısıtlandığı günlerde, bütün dünyada salgın nedeniyle her türlü toplu etkinliğin kısıtlandığı, durdurulduğu, yasaklandığı dönemde, biri de çıkıp "bu neyin festivali, neyin etkinliğidir?" diye sormamış!
Belediye sormamış, valilik sormamış, nüfus vatandaşlık il müdürlüğü sormamış! Bunların hepsinin başındaki makam olan İçişleri Bakanlığı sormamış!
"Bugün Türkiye yönetilemiyor " derken, işte tam da bunu kastediyoruz. Devletin kurumları, kuralları yok edilmiş, liyakat ayaklar altına alınmış durumdadır.
İkinci vahim nokta ise olayın belediyecilik boyutudur.
Görevi, vatandaşına hizmet üretmek ve sunmak olan bir belediye, hayatın olağan akışının her yönüyle sekteye uğradığı, vatandaşımızın hem canının hem de ekmeğinin-aşının derdiğine düştüğü günlerde, başka işlerle uğraşmış...
Bu bir anlayış sorunudur, bir zihniyet çürümesidir! Millete sırt çevirmiş bir iktidarın, belediyecilik anlayışının, hizmet anlayışının geldiği nokta da işte budur.
Devletimizin itibarı yerle bir ediliyor, Samsun'umuzun, Yakakent'imizin adı lekeleniyor, bunun bedelini de milletçe ödüyoruz. Mesele, Yakakent Belediyesi meselesi değil, bir yönetim kaosu meselesidir. Devletin kuralı, kaidesi, düzeni, intizamı yerle bir edilmiş durumdadır.
Bu kaostan çıkmanın tek yolu, devletimize yeninden hukuk devleti niteliğini kazandırmaktır!"

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum