Reklam

Hancıoğlu, Balıkçılarla Birlikte "Vira Bismillah" Dedi…

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, ekmeğini denizden çıkaran emekçilere bereketli, kazasız ve belasız bir sezon diledi; Denizcilik ve Balıkçılık Bakanlığı kurulmasının artık bir ihtiyaç halini aldığını söyledi.

Hancıoğlu, Balıkçılarla Birlikte "Vira Bismillah" Dedi…
01 Eylül 2021 - 09:59
Deniz Av Sezonu Açılışı için Canik Balıkçı Barınağı'nda düzenlenen törene katılan CHP’li Neslihan Hancıoğlu; yaklaşık dört buçuk aylık av yasağı süresince barınakta bakımları yapılan, ağları onarılan ve denize açılmak için son hazırlıkları yapılan tekneleri de ziyaret ederek balıkçıların sorunlarını dinledi, bereketli bir sezon diledi.
Denizcilik ve Balıkçılık Bakanlığı, Türkiye’nin hakkıdır
Balıkçıların, bir önceki sezonun aksine bu yıl umutlu bir av sezonu beklentisi içinde olduklarını ve bu durumun sevindirici olduğunu kaydeden Hancıoğlu, balıkçılığın daha fazla desteklenmesi gerektiğine işaret etti. Ekonomide yarattığı katma değer ve istihdama katkısı açısından, deniz balıkçılığının ülkemiz için büyük bir değer taşıdığını vurgulayan Hancıoğlu “bu değeri ete kemiğe büründürmek zorundayız. Denizcilik ve Balıkçılık Bakanlığı, Türkiye’nin hem ihtiyacıdır, hem de hakkıdır” dedi.
Denizlerimizdeki zenginliğin korunarak, üretim kapasitemizi artıracak politikalar uygulanması; bunu yaparken de ekmeğini denizden çıkartan emekçilerin ihtiyaç ve beklentilerinin karşılanması için kamu eliyle güçlü bir irade oluşturulması gerektiğinin altını çizen Hancıoğlu, şöyle konuştu; “Üç tarafı denizlerle çevrili, cennet gibi bir ülkede yaşıyoruz fakat ‘mavi vatan’ olarak gördüğümüz denizlerimizden yeterince faydalanamıyoruz. Çünkü sektörün her kademesinde çözüm bekleyen sorunlar yaşanıyor. Türkiye’de balıkçılık sektörünü yüceltmek zorunda olduğumuz da ortadadır. O halde bu sorunları çözmeye odaklanmalıyız.”

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum