CHP, Etkilenecek Köylülerle Bir Araya Geldi.

Cengiz Enerji'ye ait ETİ BAKIR A.Ş. Samsun Tekkeköy'de 810 Dönüm araziye yıllık 825 bin ton kapasiteli atık depolama tesisi yapmak için harekete geçmesinin ardından CHP Tekkeköy'e gitti.

CHP, Etkilenecek Köylülerle Bir Araya Geldi.
16 Eylül 2022 - 21:50
CHP İl Başkanı Fatih Türkel, CHP Tekkeköy İlçe Başkanı Nihat Yurt, CHP Samsun Tarım Komisyonu Başkanı Hayati Tosun, İl Başkan Yardımcıları ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Tekkeköy Çırakman Mahallesinde mahalle sakinleri ve muhtarlarla bir araya geldiler.
Gelen muhtarlar imza kampanyası başlattı.
Ayda 68 Bin, Yılda 850 Bin Ton Maden Atığı Depolanacak
Toplantıda yapmış olduğu konuşmada CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel;
“Almış olduğumuz bilgiye göre 810 dönümlük depolama alanı 5 köyümüzün sınırları içerisinde. Depolama alanına ayda 68.000 yılda 850.000 ton içinde kimyasal maddeler ağır metaller barındıran doğamızı suyumuzu havamızı katledecek eti bakırın atıkları çöplüğü depolanacak.
Bu mesele siyaset üstü bir meseledir iktidarıyla muhalefetiyle Tekkeköy halkı ile bu talana hep birlikte dur demek zorundayız. Almış olduğumuz bilgilere göre Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar demiş ki ‘benim bu projeden haberim yok izin vermeyiz.’ MHP Genel Başkan Yardımcısı Tekkeköy'e gelmiş biz bu depolama alanına izin vermeyiz yaptırmayız demiş. CENGİZ A.Ş denilen firma hükümetin en gözde firmalarından biri yarın yukarıdan karışmayın bu işe talimatı gelir ise sözünüzün arkasında durabilecek misiniz? Bu ayın 22'si perşembe günü Tekkeköy'e Cengiz yetkilileri çed bilgilendirme toplantısına gelecekler. Madem izin vermeyeceksiniz ayın 22'sinde çed raporu bilgilendirme toplantısına neden geliyorlar iptal ettirin.
Bu topraklar bu doğa bizim torunlarımıza bırakacağımız miras bu şehrin ve ilçemizin geleceği.
Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak sonuna kadar yanınızda olma sözümüzü vermeye geldik sizinle dayanışmamız bu iş iptal edilene kadar devam edecek” dedi.
Ardından CHP Samsun Tarım Komisyonu Başkanı Sayın Hayati Tosun çed süreci hukuki ve yasal konularla ilgili Tekkeköy halkına bilgilendirmede bulundu.
Toplantıda söz olan başta muhtarlarımız ve Tekkeköylü hemşerilerimiz ‘biz bütün siyasi partilere mesafedeyiz ama bu topraklar bizim kimseye topraklarımızı katlettirmeyeceğiz bu ayın 22'sinde çoluğumuzla çocuğumuzla ailelerimizle birlikte çed toplantısında gücümüzü göstereceğiz bu talana hayır diyeceğiz’ dediler.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum