Balkan Türkleri Atatürk'ü Dualarla Andı

Samsun Balkan Türkleri Derneği, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikalinin 84'üncü yıl dönümü vesilesiyle dernek binasında Kur'an-ı Kerim okuttu.

Balkan Türkleri Atatürk'ü Dualarla Andı
11 Kasım 2022 - 18:04
Samsun Balkan Türkleri Derneği, Atatürk'ün vefat yıl dönümü vesilesiyle 10 Kasım akşamı dernek binasında düzenlediği dua programı ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve vatan uğruna canlarını feda eden tüm şehitleri dualarla yad etti. Ardından düzenlenen söyleşi ile Atatürk anlatıldı.
10 Kasım dua programı Dernek Başkanı İbrahim Özdemir'in günün anlam ve önemini anlatan selamlama konuşmasıyla başladı. Ardından dernek üyesi Samsun 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Emin Demir ve Osman Göler Atatürk'ün ruhu için Kur'an-ı Kerim okuyup dua etti. Akabinde Prof. Dr. Nedim İpek tarafından Atatürk konulu söyleşi gerçekleştirildi.
Atatürk’ü Dua İle Andılar
Programla ilgili açıklama yapan Samsun Balkan Türkleri Derneği Başkanı İbrahim Özdemir, "Üç tarafı denizlerle dört tarafı düşmanlarla çevrili bu cennet vatanı bizlere armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikalinin sene-i devriyesinde dualarla anmak için böyle bir program tertip ettik. Her yıl 10 Kasım'da çeşitli aktiviteler ve dua programları ile Ata'mızı yad ediyoruz. Bu akşam düzenlediğimiz programla başta Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi bir kez daha dualarla andık. Derneğimiz üyesi Samsun 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Emin Demir ve Osman Göler hocamız Atatürk ve silah arkadaşlarının ruhu için Kur'an-ı Kerim okuyup dua ettiler. Akabinde Prof. Dr. Nedim İpek hocamızın muhteşem sunumuyla Atatürk konulu söyleşimizi yaptık. Ardından yönetim kurulu tarafından hazırlanan ikramlıklarımızı misafirlerimize dağıttık. Rabb'im cennet vatanımız uğruna canlarını feda eden şanlı al bayrağımızın göklerde dalgalanmasını sağlayan herkesten razı olsun. Dernek binamızda gerçekleştirdiğimiz bu anlamlı programımıza katılanlara yönetim kurulum ve şahsım adına teşekkür ederim" şeklinde konuştu

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum