Reklam
Reklam

Atık Su Sorunu Çarşamba'da Tarih Oluyor

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından yapımı süren Çarşamba İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi’nin yüzde 95’i tamamlandı. Başkan Mustafa Demir, “Bu proje Çarşamba’ya güç katacak. Atık su sorunu artık konuşulmayacak” dedi.

Reklam
Atık Su Sorunu Çarşamba'da Tarih Oluyor
31 Ekim 2022 - 19:08
Reklam
Büyükşehir Belediyesi SASKİ Genel Müdürlüğü, Samsun’un atık su sorununu çözmek için yatırımlarını aralıksız sürdürüyor. Çarşamba ilçesinin Bafracalı Mahallesi'nde yapılan İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi inşaatında sona geldi. Projenin yüzde 95’i tamamlandı.
Projenin tamamlanmasıyla birlikte tesiste günlük 15 bin 500 metreküp atık su arıtılacak ve çevreye zararsız hale getirildikten sonra nihai alıcı ortamı olan Yeşilırmak'a deşarj edilecek. Yaptığı atık su arıtma tesisleri ile Türkiye’ye örnek olan Samsun Büyükşehir Belediyesi, Çarşamba’da inşa ettiği İleri Biyolojik Arıtma Tesisi ile hem doğanın hem de doğal kaynakların korunmasına katkı sağlayacak. Tesis tamamlandığında Yeşilırmak’a artık kanalizasyon akmayacak.
Atık Su Sorunun Konuşulmadığı Bir Samsun Hedefliyoruz
Sağlıklı bir kent hedefi doğrultusunda altyapı ve çevre yatırımlarından kesinlikle taviz vermediklerini söyleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Daha temiz bir çevre olmazsa olmazlarımızdan. Çarşamba ilçemize inşa ettiğimiz İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi de bu doğrultuda atılmış adımlarımızdan biri. Bu projenin Çarşamba’ya güç katacağına inanıyorum. Artık atık su sorunu konuşulmayacak. Atık su sorunu tarih olacak. Temennimiz bütün bu çalışmaları bitirip, Samsun’u altyapı probleminin kalmadığı, atık su konusunun hiç konuşulmadığı bir şehir haline getirmek” diye konuştu. 

 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum