AK Parti'den Gösterileceği İddiası Tekkeköy'ü Ayağa Kaldırdı

Samsun'da AK Parti'nin Tekkeköy Belediye Başkan adayının önceki seçimlerde İYİ Parti adayı olan Mustafa Candal olacağı iddiası Tekkeköy’ü ayağa kaldırdı.

AK Parti'den Gösterileceği İddiası Tekkeköy'ü Ayağa Kaldırdı
02 Şubat 2024 - 13:34
Samsun'da AK Parti'nin Tekkeköy Belediye Başkan adayının önceki seçimlerde İYİ Parti adayı olan Mustafa Candal olacağı iddiası sonrası AK Parti Samsun İl Başkanlığı’na giden AK Parti Tekkeköy İlçe Teşkilatı, İlçe Başkanı Hayri Ağırlar, kadın ve gençlik kolları, muhtarlar, meclis üyeleri, mahalle başkanları, AK Parti kurucu üyeleri, önceki dönem ilçe başkanları ve partililer duruma tepki gösterdi.
Samsun'da AK Parti'nin İlçe Belediye Başkan adaylarını açıklaması beklenirken kulislere Tekkeköy ilçesinde adayın Mustafa Candal olacağı bilgisinin yayılması üzerine AK Parti Tekkeköy İlçe Teşkilatı, muhtarlar ve partililer AK Parti Samsun İl Başkanlığı binası önünde toplandı.
2019 seçimlerinde İYİ Parti Tekkeköy Belediye Başkan Adayı olan Mustafa Candal’ın, AK Parti Tekkeköy Belediye Başkan Adaylığı için anılmasına tepki gösteren partililer, bu durumun gerçekleşmesi halinde partiden 10 binlerce istifa olacağını dile getirdiler.
AK Parti Samsun İl Başkanlığı’nda açıklama yapan muhtarlar ve parti üyeleri, “Buradan 10 bin tane istifa var. Biz Hasan Togar ile varız. Bu insanlar Cumhur İttifakı ile yoktu. Biz onlarla mücadele ettik. Şimdi başımıza belediye başkanı yapacaklarmış. Bizi kime hiçe sayamaz. Zorunlu oy verdiremez. AK Parti’den aday adayı olmuş adam. Böyle iş olmaz. Biz Hasan Togar’ı destekleyeceğiz. 10 sene bu insanlar için çalıştı bu adam” dediler.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum