Açıkçası Çok Zor Bir Maç Oldu!...

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Markus Gisdol, Çaykur Rizespor maç sonrası basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Açıkçası Çok Zor Bir Maç Oldu!...
23 Şubat 2024 - 23:42
Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Markus Gisdol, “Açıkçası çok zor bir maç oldu. Özellikle ilk yarıda her iki tarafta gol pozisyonlarına girdi. Bizim ilk yarıda iyi yapamadığımız şeylerden bir tanesi top kazanımlarından sonra son vuruşlarda etkisiz kalmamız. Tabii ilk yarı bittikten sonra soyunma odasında oyuncularımızla birlikte konuştuk. 
Orta sahada daha iyi işler yapmamız gerektiğini söyledim. Özellikle rakibe orta sahada alan vermemeyi vurguladım. Rakip topu aldığında pozisyona müsaade etmememizi konuştuk. Nitekim oyunun kontrolünü elimize aldık. İstediğimiz gibi oyun devam etti. Tabii ki de sonuçta gol şansları bulunca değerlendirdik. 
Eğer iyi bir hoca olmak istiyorsanız, her şeyden önce takımınızın da iyi olması lazım. Ben kendimi birinci sıraya koymuyorum. Çünkü ben bu takımın sadece bir parçasıyım. Evet, takımın lideriyim ama bir başarı varsa bu hepimizin bir başarısı. Hafta boyunca antrenmanlarda detaylar üzerinde çok çalışıyoruz. Bazen oyuncularımız için de bu çok zor olabiliyor ama ben onlara elimden geldiğince motive etmeye çalışıyorum. Bütün maçlara da en güzel şekilde oyuncularımı hazırlamaya çalışıyorum. 
Evet, evimizde oynamış olduğumuz maçlarda taraftarlarımızla birlikte çok güçlü duruma geliyoruz ama sadece evde oynamış olduğumuz maçlarda değil, özellikle son oynamış olduğumuz deplasmanda da çok iyi bir oyun sergiledik. Evimizde oynamış olduğumuz maçlarda taraftarımızın bize verdiği güç inanılmaz ve resmen sahada 12. Adamla birlikte oynuyoruz. 
Bu saatten sonra henüz hiçbir şey bitmiş değil. Yapmamız gereken hafta hafta maç maç onun üzerine odaklanmamız” ifadelerini kullandı.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum