19 Yaş Altı Badminton Türkiye Şampiyonası başladı

19 Yaş Altı Türkiye Badminton Şampiyonası’nın açılış seremonisi bugün yapıldı. Şampiyonada aralarında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden de katılım olan 50 İlden 650 sporcu madalya mücadelesi verecek.

19 Yaş Altı Badminton Türkiye Şampiyonası başladı
11 Kasım 2023 - 17:22
Samsun’un ev sahipliğinde 11-15 Kasım 2023 tarihleri arasından yapılacak olan 19 Yaş Altı Türkiye Badminton Şampiyonası’nın açılış seremonisi bugün yapıldı. İlkadım Okçuluk Spor Salonu’nda yapılan şampiyonaya 5 gün boyunca devam edecek. Şampiyonada aralarında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden de katılım olan 50 İlden 650 sporcu madalya mücadelesi verecek.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan açılış seremonisine Samsun Valisi Orhan Tavlı, Türkiye Badminton Federasyon Başkanı Ercan Yıldız, KKTC Badminton Federasyon Başkanı Fırat Deniz, Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci, antrenörler, sporcular ve sporcu velileri katıldı. Açılış konuşmalarının ardından Türkiye Badminton Federasyon Başkanı Ercan Yıldız, Samsun Valisi Sayın Orhan Tavlı, Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci ve Samsun Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürü Süleyman Demirtaş’a katkılarından dolayı teşekkür plaketi takdim etti.
Plaket takdim töreninin ardından Türkiye Badminton Federasyon Başkanı Ercan Yıldız ve KTC Badminton Federasyon Başkanı Fırat Deniz aralarında gösteri maçı yaptılar. Samsun Valisi Orhan Tavlı da Samsunlu bir sporcu ile şampiyonanın açılış maçını yaptı. Başta Gençlik ve Spor Bakanlığımız olmak üzere şampiyonada emekleri olan herkese teşekkür eder, sporcularımıza başarılar dileriz.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum