SEBEBİN VARLIĞINI SONA ERDİRMEZ!

DERSHANELER KONUSUNDA; “SONUCU ORTADAN KALDIRMAK, SEBEBİN VARLIĞINI SONA ERDİRMEZ” ÖNCELİKLERİMİZ ARASINDA EĞİTİME DESTEK VAR MHP 19 Mayıs Belediye Başkan Adayı Hüseyin Kurt, Köy ve Maha

SEBEBİN VARLIĞINI SONA ERDİRMEZ!
07 Şubat 2014 - 17:14

DERSHANELER KONUSUNDA; “SONUCU ORTADAN KALDIRMAK, SEBEBİN VARLIĞINI SONA ERDİRMEZ”

ÖNCELİKLERİMİZ ARASINDA EĞİTİME DESTEK VAR

MHP 19 Mayıs Belediye Başkan Adayı Hüseyin Kurt, Köy ve Mahalle ziyaretlerinde eğitim ile ilgili gelen soruları yanıtladı.

İLÇEMİZİN EĞİTİM SORUNU YOK DİYEMEYİZ

Kurt; “19 Mayıs İlçemizde 14 yaş altı çocuklarımızın sayısı çok hızlı şekilde azalmaktadır. Mesela 2007-2011 yılları arasında 1024 çocuğumuz, aileleri ile birlikte; ekonomik ve eğitim seviyesinin yetersizliğinden dolayı ilçemizden aileleri ile birlikte gitmek zorunda kalmışlardır. Özellikle okul öncesi eğitimde okullaşma oranımız çök düşüktür. Oranın düşük olmasının birinci nedeni fiziki yetersizliklerdir. İlköğretimdeki okullaşma oranımız Türkiye ortalamasının üzerinde olmasına rağmen ortaöğretim ve yüksek öğretime geçiş oranımız düşüktür.  Özellikle kız öğrencilerimizin ortaöğretim ve yüksek öğretime geçiş oranları, erkek öğrencilerimize göre çok düşüktür.” dedi.[gallery ids="3312,3313,3314,3315,3316"]

EĞİTİME DESTEK OLACAĞIZ

Kurt; “İlçemizde sadece bir dershanemiz bulunmaktadır. Dershanemizde maalesef üniversite sınavlarına hazırlık kursları bulunmamaktadır. İlçemizin üniversite sınavlarına hazırlanan gençleri en yakın ilçe olan Bafra ve Samsun il merkezimizdeki dershanelere gitmektedir. Bu durum öğrencilerimizin yarı zamanlarını yolda geçirmelerine ve aileleri için dershane masrafının üzerine ilave servis ve ulaşım ücretlerinin eklenmesine neden olmaktadır. İlçemizdeki dershaneyi destekleyerek daha verimli ve ihtiyaca cevap verecek seviyeye taşımak zorunlu hale gelmiştir. Gönlümüz istiyor ki; rekabet olması ve ilave özel dershane ve etüd merkezlerinin de 19 Mayıs ilçemize yatırım yapsınlar” dedi.

“SONUCU ORTADAN KALDIRMAK SEBEBİN VARLIĞINI SONA ERDİRMEZ”

Dershanelerin kapatılması konusunda yorum yapan Kurt; “Öncelikle belirtmek isterim ki; Dershane meselesi asla siyasete konu edilecek, üzerinden başkaca hesaplar görülecek bir mecra değildir. Hele hele 10 yılda bu politikalara yön vermesi gereken 5 bakan değiştirmiş bir hükümetin malzemesi hiç değildir.

DERSHANELERİ İHTİYAÇ HALİNE GETİREN SEBEPLERİ ARAŞTIRMAK GEREK

Elbette ki dershaneler vatandaşımızın cebine ciddi ek yükler getirmektedir. Ancak araştırılıp çözüme kavuşturulması gereken bu kurumlara neden ihtiyaç olduğudur. Nasıl olur da aynı eğitimden geçen hocalarımız dershanede farklı okulda farklı eğitim verebilmektedir?  Öğrencilerimizi buralara gitmeye iten sebepler nelerdir? Yani dershaneler eğitim sistemimizin bir sonucudur ve sonucu ortadan kaldırmak sebebin varlığını sona erdirmez.

KARNELERİ ZAYIF

İş “Milli Eğitim”se, Andımızı ortadan kaldırmaktan öte icraatı olmayanların, içinde “Milli” geçen her şeyde olduğu gibi, bu konuda da karneleri zayıftır. “ dedi.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum