BEN KAZANIRSAM SİZ KAANACAKSINIZ

21

BEN KAZANIRSAM SİZ KAANACAKSINIZ
03 Mart 2014 - 17:20

21.Dönem Samsun Milletvekili ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sayın Tarık Cengiz, Canik İlçesinde yeni yasayla birlikte mahalle olan köyleri gezerek vatandaşların büyük ilgisiyle birlikte onların sorunlarını dinledi, çözüm önerilerinde bulundu. Beraberinde CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Atalay ve İl Yönetim Kurulu Üyeleri, CHP Canik Belediye Başkan Adayı Enver Mertoğlu, Belediye Meclis Üyesi Adayları ile gezilerini sürdüren Cengiz, İlk önce Gülsan Sanayi sitesi esnafını ardından Gölalan, Yaylaçubuk, Başalan, Düzören, Düzardıç, Hacınayipli, Gökçepınar, Üçpınar köylerini tek tek gezdi. Sizlerin sorunlarını yine ben çözerim ifadelerini kullanan Tarık Cengiz, “Hatırlıyor musunuz bir milletvekiliniz vardı, grup yollarınızı yapan, suyunuzu getiren, sizleri hizmetle buluşturan birisi vardı? O şimdi Büyükşehir Belediye Başkan Adayı. Sizler için buradayım, yarım kalan işlerimi tamamlamak için buradayım. Gebi yöresindeki köylere yapacaklarımız bitmedi, görüyorum da hizmetten yoksun kalmışsınız. Buralar böyle mi olmalı, neden hak ettiğinizi almıyorsunuz, hesabını neden sormuyorsunuz? Yol boyunca gelirken gördüm panolarda siyaset yapanlar halkın içerisine inmeyenler halkın dilinden de anlamazlar. İşte buradayım sizleri aldattıysam bana hesabını sorun, ama sizler hizmet etmeyi amaçladıysam da beni bu makama layık görün. Çünkü ben kazanırsam siz kazanacaksınız” dedi.

Seçimlerin bu ülkenin kaderi olduğunu ifade eden Tarık Cengiz, “Yusuf Ziya Yılmaz Gülsan Sanayi Sitesini yıkacakmış, hesabında fikriyatında böyle varmış? Yer gösterdi  mi acaba, daha modern ve çağdaş bir site kurdu da Samsun’da niye bizim ve sizlerin haberi yok. Korkmayın kendiyle kavga eden adam size hiçbir şey yapamaz, o sizi yıkmadan ben onu yıkacağım. Her seçim bu memleketin kaderidir, geleceğidir. Ama bu seçimlerin ayrı bir önemi vardır. Bu seçimler ülkeyi saltanatvari yöneten AKP iktidarına ders olacaktır. Milletimiz artık gücünün farkına varmalı. Vatandaşa hizmet ediyorum perdesi arkasında onları aldatan zihniyetten artık hesap sormalı. Bizler ne kimseyi aldattık, ne de kandırdık. Sadece içimizde yarım kalan bir sevda vardı o da size yarım kalan hizmetlerimizi tamamlamak fırsatı bulmamızdır” dedi.

CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tarık Cengiz 30 Mart’tan sonra katılımcı bir yönetim anlayışını hayata geçireceğini ifade ederek, “Göreve geldiğimiz takdirde demokratik kent yönetimi ana ilkemiz olacak, Samsun’un geleceğini ilgilendiren önemli kararlar sadece siyasi tercihlere ve belediyenin bürokratlarına bırakılmayacaktır Karar süreçlerinde ortak akıl baz alınacak, bunlara sivil katılım sağlanacaktır. Köylerde hizmet birimleri kurulacak ve yerinden hizmet verilecektir. Samsun’da oluşan zengin ve yoksul mahalle ayrımı kalkacak, Samsun halkı bir bütün olarak aynı refah seviyesinde yaşam sürecektir. Şehrimizin kaynaklarının kullanımı daha adil, demokratik ve katılımcı yöntemlerle belirlenecektir. Kısacası benim hedefim; İyi yaşam, iyi toplum, iyi kent olacaktır. Ben bu yola çıkarken kırsaldaki sizlere, şehirdeki vatandaşlarıma, beni seven sevmeyen yüreğinde Samsun ateşi olanlara güvenerek çıktım. Bu şehirdeki sorunlar, sayın başkanın yaptıkları tam bir fiyaskodur.” dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum